Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11/WP11] Brak ładowania

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

michalek
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-11-04, 16:28
Lokalizacja: Niekłań Wielki

[P11/WP11] Brak ładowania

Post autor: michalek » 2017-11-04, 17:01

Cześć wszystkim Forumowiczom!

Widziałem podobne tematy ale mój problem jest bardziej złożony. Mam Primerkę P11 1997 CD20T kombi. Podczas jazdy zapaliła się kontrolka ładowania. Po krótkich oględzinach wymieniłem alternator na używkę za 80zł. Po założeniu było ok jakieś 20 minut poźniej pulsowanie świateł kilka razy zapalona lampka ładowania aż w końcu brak ładowania. Mówię pech pewnie regulator albo co innego. Z braku czasu dałem do mechanika. Wymienili na całkiem nowy alternator bo poprzednich dwóch nie opłacało się regenerować wg firmy Auto-wirnik z Krakowa. Tydzień czasu pojeździłem - brak ładowania. Sprawdzałem miernikiem napięcie na aku - 12.4V czyli napięcie tylko z aku. Posprawdzałem połączenia, wszystkie w miarę widoczne kable, pasek ładnie się kręci, naciągnięty. Nie mam już siły. Czy coś mi upala alternatory? Czy coś jest z prądem wzbudzenia?

Awatar użytkownika
cloud_9
stały bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 2013-09-22, 10:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cloud_9 » 2017-11-04, 23:07

Sprawdź napięcie na alternatorze, a potem na akumulatorze, jest róznica? Może Ci aku siadł np. cela któraś. U mnie spadek był 1-1.5v między altkiem a aku jak akumulator się zużł. Zerknij tez na mocowanie kabla głownego od masy (aku-karoseria).

michalek
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-11-04, 16:28
Lokalizacja: Niekłań Wielki

Post autor: michalek » 2017-11-05, 14:03

Akumulator nowy zakładany 3 tygodnie temu. Pomiar na wtyczce wzbudzenia jakieś 0.6V a po jej odpięciu kontrolka akumulatora miga więc wydaje się być sprawne wzbudzenie. Łączyłem bezpośrednio plus altka z aku, bez reakcji. Samego napięcia na alternatorze nie mierzyłem. Obstawiam pecha co do alternatorów. Kabel jeszcze raz sprawdze ;)

Awatar użytkownika
cloud_9
stały bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 2013-09-22, 10:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cloud_9 » 2017-11-05, 20:11

michalek pisze:Samego napięcia na alternatorze nie mierzyłem.
jednak zachęcam:) jak masz to samo w obu miejscach to potwierdzi pecha co do alternatora, ale to wracasz do fachowców co Ci załozyli i nie pomierzyli:) spróbuj też dać dodatkową masę do alternatora tylko i wtedy zmierz, masa to obudowa o ile pamiętam:)

weź sobie tez sprawdź jaki pobór prądu jest na akumulatorze (multimerem na ampery i między minus a kleme minusa), nie powiniem byc wiekszy niz 0,02-0,03 A o ile dobrze kojarzę. Dla pewności możesz też sprawdzić ładowanie przy wypiętej całej zbędnej elektryce (bezpieczniki audio, szyb, dokładanych modułów, lpg, lamp)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Primera”