Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Remon silnika czy złom ;-)

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
korni30
nowy na forum
Posty: 25
Rejestracja: 2015-10-24, 22:21
Lokalizacja: Pruszków

Remon silnika czy złom ;-)

Post autor: korni30 » 2016-10-05, 17:46

Witam wszystkich.Posiadam Nissan primerę p11 144 18.16v 114 kucy
Autko zakupiłem w październiku 2015.Jak do tej pory jeździ nie najgorzej Troszkę zainwestowałem w to autko,nowa instalacja gazowa nowe zaciski nowe amortyzatory,klocki i parę innych dodatków.W samochodzie nic nie puka nie stuka nie ściąga ani na prawo ani na lewo.No i przede wszystkim oszczędne bo na lpg ;-)
Niestety olej pożera(1l na 1000km/h czasem przydymi. Stan blacharki oceniony na 5 małe ogniska rdzy się pojawiają.Jeździ mi się bardzo fajnie tym autkiem.Remont silnika raczej nie unikniony.Czy ktoś poradzi gdzie zrobi mi to ktoś uczciwie.czy w ogóle warto się za to zabierać? Jestem Pruszkowa po prostu chcę wstawić autko niech fachowiec oceni co z Tym zrobić.Z góry dziękuje ;-)
Cza­sem człowiek sądzi, że uj­rzał już dno stud­ni ludzkiej głupo­ty, ale spo­tyka ko­goś, dzięki ko­mu do­wiaduję się, że ta stud­nia nie ma jed­nak dna.

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 508
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: mały v8 » 2016-10-06, 08:18

Słupek silnika z gwarancją, do takiego auta to koszt rzędu 500 pln, więc żaden remont będzie nieuzasadniony ekonomicznie. Poza tym litr na 1000 to jeszcze nie ma tragedii. przejdź na klasę gęściejszy olej i śmigaj. Niektóre silniki mają taką normę zużycia w instrukcji ;-)

polo32
doświadczony forumowicz
Posty: 218
Rejestracja: 2015-06-21, 12:53
Lokalizacja: Stargard

Post autor: polo32 » 2016-10-07, 00:07

Gęściejszego oleju bym nie polecał, bo jeszcze szybciej dobije silnik - powodem zwiększonego zużycia oleju w QG18 przeważnie są zapiekające się pierścienie (remont nieunikniony) - na początek sprawdź kompresję z próbą olejową, będziesz wiedział co mu dolega.
Na jakim jeździsz oleju?
Jeśli gablota w porządku (bez rdzy), wymieniłbym pierścienie i rozrząd oraz zregenerował głowicę i dalej jeździł, tym bardziej, że masz sentyment do tego wozidła. Dodatkowym argumentem jest nowa instalacja LPG, która musi się zwrócić.
PS.
Pojedz na spot Grupy Stołecznej :
SPOT
lub skontaktuj się z nimi, z pewnością mają sprawdzone warsztaty i Cię pokierują.
LPG Lovato Smart

Awatar użytkownika
korni30
nowy na forum
Posty: 25
Rejestracja: 2015-10-24, 22:21
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: korni30 » 2016-10-08, 07:28

Polo32 dziękiuje za zainteresowanie tematem. Olej to Elf 10w40
Rozrząd na łańcuchu.A jaki to silnik to niemoge tego znaleść.Ale to chyba ten wlaśnie ktory olej pożera :-D A może wymiana silnika na sr20ve ? Bedzie pasowal? Może ma ktos na sprzedaż
Cza­sem człowiek sądzi, że uj­rzał już dno stud­ni ludzkiej głupo­ty, ale spo­tyka ko­goś, dzięki ko­mu do­wiaduję się, że ta stud­nia nie ma jed­nak dna.

polo32
doświadczony forumowicz
Posty: 218
Rejestracja: 2015-06-21, 12:53
Lokalizacja: Stargard

Post autor: polo32 » 2016-10-08, 15:33

korni30, nie kombinuj z silnikiem, bo przekombinujesz.
Na początek, poczytaj temat na forum:
viewtopic.php?t=13837
Zrób płukankę LM i wymień olej na syntetyk (nie wiem jaki przebieg). Jazda na mineralnym (+ LPG) przyspieszyła z pewnością zapiekanie pierścieni (proces nieodwracalny) - a tym samym zwiększone zużycie oleju.
To, że Ci poddymia to winiłbym uszczelniacze na zaworach. Ale podstawa wszelkich dalszych dywagacji - pomiar ciśnienia z próbą olejową (zapisz je bądź weź wykres).
LPG Lovato Smart

Awatar użytkownika
korni30
nowy na forum
Posty: 25
Rejestracja: 2015-10-24, 22:21
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: korni30 » 2016-10-08, 22:08

Dziękuje za info Będę musiał sobie kogoś ogarnąć kto mi to zrobi ;-) Dziś wywaliło mi check.Błąd nie pamiętam jaki bo sobie skasowałem ale coś sonda lambda i nie prawidłowa mieszanka czy coś.Zapomniałem dodać że czasem coś czuć w samochodzie spalinami ale nie zawsze po 2 przy dodawaniu gazu coś gdzieś cedzi,syczy,gdzieś coś nie szczelne wygląda to tak
daje gazu syczy(trwa to jakieś 2,3 sekundy) przestaje syczeć autko zaczyna dopiero wkręcać się na obroty.

[ Dodano: 2016-10-16, 12:09 ]
Czy ktoś z was wie co to tak syczy nie sądze żeby tak było
Nie mogę tego zlokalizować,jak by coś nie szczelne.To jest wlasnie to syczenie o ktorym pisałem post wyżej.https://youtu.be/XAwisTkQn0A

[ Dodano: 2016-10-17, 11:51 ]
korni30 pisze:Dziękuje za info Będę musiał sobie kogoś ogarnąć kto mi to zrobi ;-) Dziś wywaliło mi check.Błąd nie pamiętam jaki bo sobie skasowałem ale coś sonda lambda i nie prawidłowa mieszanka czy coś.Zapomniałem dodać że czasem coś czuć w samochodzie spalinami ale nie zawsze po 2 przy dodawaniu gazu coś gdzieś cedzi,syczy,gdzieś coś nie szczelne wygląda to tak
daje gazu syczy(trwa to jakieś 2,3 sekundy) przestaje syczeć autko zaczyna dopiero wkręcać się na obroty.

[ Dodano: 2016-10-16, 12:09 ]
Czy ktoś z was wie co to tak syczy nie sądze żeby tak było
Nie mogę tego zlokalizować,jak by coś nie szczelne.To jest wlasnie to syczenie o ktorym pisałem post wyżej.[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XAwisTkQn0A[/youtube]
Cza­sem człowiek sądzi, że uj­rzał już dno stud­ni ludzkiej głupo­ty, ale spo­tyka ko­goś, dzięki ko­mu do­wiaduję się, że ta stud­nia nie ma jed­nak dna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Primera”