Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11/WP11] P11 - dziwne odgłosy z koła

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Sunek
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-05-26, 15:23
Lokalizacja: Gdynia

[P11/WP11] P11 - dziwne odgłosy z koła

Post autor: Sunek » 2016-07-31, 20:16

Witam, jako że nie mam pojęcia co to może być piszę ten temat:
Jakieś 2kkm temu wymieniłem oba łożyska na przodzie na SKF, 5kkm temu był remont generalny tj koncowki drazka, laczniki stabilizatora, lozyska zwrotnicy, gorne wahacze. Przeguby byly nie ruszane. Teraz po około 2kkm lewa strona zaczęła huczeć, pomiędzy 35-70km/h w kabinie słyszę huczenie - nie jednostajne i huczy zupełnie inaczej niż łożysko. Po podniesieniu lewej strony i "jechaniu" słychać strzały metaliczne, żadnego huczenia. Czasem przy jeździe na wybojach (płyty jumbo itp) słychać tak jakby jakiś metal stukał o inny metal. Koło podniesione na biegu jałowym również ciężko zakręcić. Spalanie lekko wzrosło więc myślę że koło stawia podczas jazdy dość duży opór.

Co to może być?
Łożysko?
Przegub?
Półoś?

Dodam również że chwilę po zrobieniu zawieszenia uderzyłem przodem z dość dużą prędkością w próg zwalniający (około 60km/h) i dość auto podskoczyło...

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2063
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: majchrzok » 2016-07-31, 22:06

Nagraj, bedzie latwiej. Ale skoro na podniesionym aucie kolo kreci sie z oporem, to albo szlag trafil lozysko, albo trzyma zacisk hamulcowy.

Sunek
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-05-26, 15:23
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Sunek » 2016-08-02, 21:18

Dziś zawitałem do gościa który robił mi wcześniej łożyska, podniósł auto i koło kręciło się bez oporu i huczenia... Przy obciążeniu między 35-70km/h słychać niejednostajne huczenie nadal...
Stawiam na przegub, już zamówiony.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Primera”