Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11/WP11] Uszkodzona skrzynia cvt

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

TigerA1
nowy na forum
Posty: 13
Rejestracja: 2010-02-08, 18:56
Lokalizacja: Warszawa

[P11/WP11] Uszkodzona skrzynia cvt

Post autor: TigerA1 » 2016-05-27, 16:07

Krótka historia mojej primery.
Kupiona w salonie w Lipsku (Niemcy) przez mojego ojca w 2002r.
Ja auto użytkuję od roku 2008, wtedy miał przebieg 90 tyś km. Zawsze serwisowany w autoryzowanym serwisie nissan Odysey (Polska, Warszawa).
Wszystko zawsze wymieniane na czas, olej w silniku, olej w skrzyni biegów (90 000 km w nissan Zaborowski, Warszawa).
Jeśli chodzi o motoryzację to jestem strasznie pedantyczny i taj jak w swoim motocyklu tak i w tym aucie wszystko robione na czas i zgodzie ze sztuką. Czyli: płyn hamulcowy co 2 lata (zawsze ATE) płyn w chłodnicy co 2 lata (Prestone) przewody hamulcowe co 5 lat (oryginały).
Samochód wyposażyłem w LPG przy przebiegu 140 tyś km.
Moje auto jest w pełnej opcji i wewnątrz wygląda jakby wyjechało właśnie z salonu.
Generalnie auto bezawaryjne, z wyjątkiem dwóch rzeczy, musiałem wymienić alternator bo iskrzył (ale działał) i rozrusznik (szczotki się skończyły więc zostały wymienione).
Był robiony też lewy przegub
zewnętrzny (zaczął strzelać, hałasować).
Dodatkowo wymieniłem paski klinowe (przy 170.000) właściwie całe zawieszenie przód (zimerblocki, końcówki drążków itd...) uważałem że z racji wieku należy to zrobić !
Wymieniłem także amortyzatory z tyłu.
Resztę rzeczy eksploatacyjnych jak tarcze, klocki wiadomo.
I tu nagle przy 231.000 km padła skrzynia, błąd P0720 (secondary speed sensor), wymieniłem ( w aso kosztuje 1293 pln !!!) ja kupiłem oczywiście taniej za całe 30 $ z Ukrainy, ale okazało się że to nie wina czujnika.
Facet, który przywiózł mi ten czujnik ( ma otwierać serwis pod Warszawą) przy odbiorze powiedział mi że to nie wina czujnika tylko łańcucha i żebym sprawdził miskę olejową skrzyni CVT, powiedział że powinny tam być kawałki łańcucha (transmission belt- cena w Polsce 2950 pln )
Tak uczyniłem, oczywiście miał rację, w misce pełno kawałków łańcucha.

Moja Primera:
P11.144
rocznik 2001 (kupiony 2002)
silnik SR20DE
skrzynia CVT-H (tiptronik chociaż niektórzy nazywają hypertronic)
full opcja, czyli skóra, szyber dach, pełna elektryka itd...
Z tego co wiem, już nic więcej w Primie nie moża było mieć.
Dlaczego pękł, nie mam pojęcia, może za bardzo dbałem. :-(
Pozdrawiam

lukp
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-05-28, 08:15
Lokalizacja: poznan

Re: Uszkodzona skrzynia cvt

Post autor: lukp » 2016-05-28, 08:30

U mnie też pojawia się błąd czujnika p0720. Tylko po rozgrzaniu silnika, skrzynia zawiesza się na np jednym biegu abo 1 abo 2, po "ostygnięciu" jezdzi normalnie. Czujnik kosmicznie drogi, po rozebraniu go okazuje się , że jest tam głównie scalak za 10zł.. Wymieniłem, jednak nic to nie wniosło . Co tam innego może byc jeszcze?

TigerA1
nowy na forum
Posty: 13
Rejestracja: 2010-02-08, 18:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TigerA1 » 2016-05-28, 21:59

Mogę Ci odsprzedać czujnik, który kupiłem. Oryginał za 30$. Mi już nie jest potrzebny.
A w twoim przypadku to obstawiałbym silnik krokowy. Czyli masz do wywalenia trochę kasy:
1. 31947-8E002 steper motor ~ 750 pln
2. 31728-8E000 filtr ~ 100 pln
3. uszczelka ~ 30 pln
4. olej ~ 200 pln

BTW ten czujnik sprawdza się oscyloskopem ! Chyba że masz wypasiony miernik ?
Ma mieć coś 600 Hz.
Ale i tak zacząłbym od czujnika, on przekazuje do TCM info z jaką prędkością kręcą się przekładnie odbiorcze (secondary speed sensor) , jeżeli wariuje to TCM dostaje błędne info i też wariuje.
A dlaczego na ciepłym, proste, przegrzewa się czujnik i głupieje ?! (tak obstawiam) temperatura pracy skrzyni cvt to coś +/- 100 st.

lukp
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-05-28, 08:15
Lokalizacja: poznan

Post autor: lukp » 2016-06-05, 12:25

Wyslalem wiadomosc na prv, proszę o kontakt.

dzambol
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-08-23, 07:45
Lokalizacja: Lublin

Post autor: dzambol » 2016-08-23, 07:52

Witam, mam podobny problem i chętnie kupił bym taki czujnik. Proszę o wszelkie informacje

ODPOWIEDZ

Wróć do „Primera”