Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11/WP11] Primera P11 Sprzęgło ciężko chodzi, coś piszczy i

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Hellmutos
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-05-14, 09:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

[P11/WP11] Primera P11 Sprzęgło ciężko chodzi, coś piszczy i

Post autor: Hellmutos » 2015-05-14, 09:51

Witam
Proszę o poradę. Posiadam Primerę P11 benzyna 1,6.
Zacznę od tego, że przy wciskaniu sprzęgła, gdy silnik jest zimny sprzęgło chodzi normalnie lekko i nie skrzypi. Gdy silnik się rozgrzeje i przejadę już parę kilometrów, przy wciskaniu sprzęgła pedał chodzi ciężko i skrzypi - podejrzewam, że linka już nie ma smaru i jest do wymiany?
Druga rzecz to skrzypienie, gwiżdżenie trudno opisać słowami słychać, że po wciśnięciu sprzęgła coś "kręci - robi takie bzzz zzz ze sprzęgła (skrzyni). Dodam, że nie zdarza się to zawsze po wciśnięciu pedału, a czasami. Nieraz przez 10 wciśnięć jest spoko, a nieraz za każdym razem. Dodam, że po wciśnięciu sprzęgła do deski piszczenie ustaje i/lub po ruszeniu nogą na pedale sprzęgła pół cm w górę i/lub w dół też ustaje lub wysprzęgleniu i wciśnięciu drugi, trzeci raz pisk też ustaje. Jak piszczy to puszczam i wciaska drugi raz lub trzeci i już nie piszczy...itd. :)
Jak jadę nic się nie dzieje nic nie piszczy i nie huczy. Sprzęgło się nie ślizga, a biegi wchodzą bez problemu. Nie widzę też żadnych wycieków ani plam pod skrzynią.

Opisałem jak mogłem najlepiej. Jestem laikiem - chciałbym tylko wiedzieć co to może być i ile może kosztować zrobienie, żeby mechanicy widząc, że nie mam pojęcia o samochodach nie doili mnie z kasy.
Dziękuje

ps. dodam, bo może to istotne, że auto nie szarpie przy ruszaniu i nic nie śmierdzi

Oskr5
doświadczony forumowicz
Posty: 258
Rejestracja: 2013-12-24, 20:41
Lokalizacja: Choszczno

Post autor: Oskr5 » 2015-05-14, 19:21

Czyta się to tragicznie :P Ale ok. Najprawdopodobniej łożysko wyciskowe sprzęgła do wymiany. Masz ustawiony skok jałowy sprzęgła? Tzn luz na pedale sprzęgła tak z 3-5cm?

Hellmutos
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-05-14, 09:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Hellmutos » 2015-05-15, 05:49

Oskr5 pisze:Masz ustawiony skok jałowy sprzęgła? Tzn luz na pedale sprzęgła tak z 3-5cm?
Szczerze mówiąc 5 cm raczej nie ma. Sprzęgło nie "bierze" jeszcze tuż przy górze, ale 5 cm tam nie ma...Jeżeli o to pytasz?

Oskr5
doświadczony forumowicz
Posty: 258
Rejestracja: 2013-12-24, 20:41
Lokalizacja: Choszczno

Post autor: Oskr5 » 2015-05-15, 21:34

Chodzi mi o luz na pedale sprzęgła. Skok jaki możesz sobie nacisnąć pedał lekko palcem. Musi być co najmiej 3 cm. Bo jak masz napiętą linkę (nie ma tego luzu)to łożysko zaraz padnie.

Hellmutos
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-05-14, 09:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Hellmutos » 2015-05-16, 07:18

Tak. Mam taki luz. Kawałek pedał "wpada" zanim zacznie ciągnąć linkę. Za dwa dni będę u mechanika - odpisze co wymyślił...może komuś na przyszłość się przyda. Dzisiaj jeszcze sprawdzałem czy da się na ręcznym zamielic kołami oraz z czwórki również na ręcznym ruszać - sprzęgło się nie ślizga na szczęście więc pewnie to łożysko.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Primera”