Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11/WP11] Spadająca temperatura silnika - niedogrzany silni

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

[P11/WP11] Spadająca temperatura silnika - niedogrzany silni

Post autor: janusz » 2014-10-05, 13:47

Witam Wszystkich,
Pacjentem dziś jest P11GT z SR20DEH. Jak już zapewne część z Was przeczytała w dziale "Zaprezentuj swoje Nismo" padł mi termostat - nie otwierał się. Tak więc wymieniłem termostat na nowy. Niestety okazało się, że jest lipton, bo na trasie przy prędkościach powyżej 90km/h silnik bardzo szybko się wychładza, temperatura spad do jakiś 45°C. Jak zwolnię do 80km/h, to temperatura powraca do tych swoich 85°C, przyśpieszam - temperatura spada.
Teraz proszę o potwierdzenie moich domysłów - czy termostat, który kupiłem ma jakąś wadę, że się nie domyka/nie zamyka jak temp. spadnie poniżej 82°C (punkt otwarcia) i płyn cały czas przez niego zapinkala? W zasadzie to nawet przy 45°C jest cały czas otwarty?
Płyn chłodniczy wymieniony, układ chłodzenia jest szczelny i raczej nie jest zapowietrzony (poza nagrzewnicą), bo weszło mi 6,5L płynu chłodzącego.

Janusz
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2014-10-05, 13:52

janusz, no patrz, to identyczna sytuacja jak w Mazdzinie byla :D
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Awatar użytkownika
smyndrok
wiem o czym pisze
Posty: 46
Rejestracja: 2009-12-12, 15:39
Lokalizacja: Podolany/Kraków

Post autor: smyndrok » 2014-10-05, 16:11

No tak to wygląda jakby nie działał, ja bym go wymontował i wrzucił do zagotowanej z czajnika wody. Będziesz widział czy pracuje jak należy, czy jest przywieszony. Inna możliwość to też,że pompka już nie tłoczy tak jak powinna i przy większych RPM jest lepsza wymiana z małego na duży obieg.

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2014-10-05, 16:19

Pompa pracuje jak należy, bo na starym termostacie - póki się nie uszkodził - wszystko było jak należy i temperaturę trzymał. Poza tym co w pompie może się uszkodzić poza uszczelniaczem lub łożyskiem?
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
komorokoro
fanatyk nissana
Posty: 986
Rejestracja: 2009-12-18, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: komorokoro » 2014-10-05, 19:47

Raczej przy tej przypadłości to wina termostatu.
U mnie było to samo.
Wymieniałem termostat - niepotrzebnie przy okazji innej dolegliwości -
i temperatura nie spada na autobahnie.

Moze niektóre mają taką opcję w sobie :->

nice-wawa
fanatyk nissana
Posty: 948
Rejestracja: 2009-12-09, 08:33
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: nice-wawa » 2014-10-05, 22:40

Tez obstawiam termostat ze otwarty moze jakas trefna sztuka
jeśliś głupi to milcz niech pomyślę że mędrzec

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2014-10-05, 22:48

Też tak obstawiam, ale wolę się upewnić. Zgodnie z litera prawa mam 14 dni na zwrot i reklamację towaru - Zielkq jeśli się mylę to mnie popraw. W każdym razie Vixo napisał mi, że gdzieś ma OEMowy termostat i jak znajdzie to mi wyśle. Wtedy też go podmienię i zadzwonię do sklepu, gdzie go kupiłem z zapytaniem "co będziemy z tym robić".
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2014-10-05, 23:23

janusz, z tego co wiem, to 14 dni jeszcze nie weszło. A i trzeba rozróżnić kilka instytucji: 1)zwrot towaru bez podania przyczyny w ciągu 10 dni - tylko przy zakupach na odległość i poza lokalem przedsiębiorstwa - jeżeli kupowałeś przez Internet i odbierałeś osobiście to trzeba się wgłębić w regulamin sklepu i Twój sposób zapłaty, przed upływem tego terminu należy wysłać list polecony z informacją o rezygnacji z produktu, 2)niezgodność towaru z umową - wynika z ustawy, w ciągu 6 miesięcy jest domniemanie, że wada istniała w momencie zakupu i to sprzedający się martwi o udowodnienie, że tak nie było, 3)gwarancja - czyli coś dobrowolnie udzielanego przez sprzedawcę.
Różnice między gwarancją, a niezgodnością (aktualne przynajmniej do czasu zmian związanych z rozszerzeniem zwrotu do 14 dni i paru innych pojęć):
http://www.niezgodnosc.pl/III/jaksiemaodp.html
To tak w wielkim skrócie :P
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Awatar użytkownika
smyndrok
wiem o czym pisze
Posty: 46
Rejestracja: 2009-12-12, 15:39
Lokalizacja: Podolany/Kraków

Post autor: smyndrok » 2014-10-06, 19:11

janusz pisze:Poza tym co w pompie może się uszkodzić poza uszczelniaczem lub łożyskiem?
Mi się wydaję,że jak się osadza jakiś tam muł na łopatkach to to zmienia ich geometrie i nie tłoczą tyle cieczy na minute ile powinny, albo od pracy te łopatki się odkształcają. W końcu jedno w jakimś tam stopniu oddziałuje na drugie. Po za tym tak samo można się zastanawiać czemu pompy oleju się zużywają jak i tam nie ma się co zepsuć.

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2014-10-06, 19:33

Smyndrok, akurat pompa wody ma dość grube łopaty. Jakby miała cienkie jak turbo to chwila i by się powyginały. Tak więc zmiana geometrii w pompie wody to wyższa abstrakcja. Pompa olejowa ulega zatarciu/uszkodzeniu jeśli nie pilnuje się poziomu oleju, nie wykonuje okresowych wymian oleju, tylko się je przeciąga. Co więcej jazda na beznadziejnym oleju powoduje odkładanie się depozytów węglowych z przepalonego oleju. Te osady spływają potem do miski olejowej i mogą być zaciągnięte przez smoka lub zatykają sitko na smoku - pompa pracuje na sucho. Depozyty węglowe są bardzo twarde.
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

nice-wawa
fanatyk nissana
Posty: 948
Rejestracja: 2009-12-09, 08:33
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: nice-wawa » 2014-10-06, 20:35

Pompa jak nie cieknie to temat do odpuszczenia ,obstawiam cały czas termostat .
jeśliś głupi to milcz niech pomyślę że mędrzec

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2014-10-28, 23:06

Dobra więc przypuszczenia wszystkich, jak i moje się potwierdziły - termostat. Wczoraj go wymieniłem, przejechałem się A8 i z temperaturą spokój - trzyma :]

___________________________________________________

Zrobię mały UP!

Otóż okazało się, że termostat, który dali mi w sklepie (wymienili bez problemu) również ma problem z utrzymaniem temperatury silnika. Tak więc wkurzony już na maksa wymieniłem dziś termostat na ten, który kupiłem od SPOKOjnego. Przy okazji coś mnie naszło i sprawdziłem jaką siłą trzeba zadziałać, żeby otworzyć termostat - ręką. Okazuje się, że do otwarcia termostatu - zamiennika wcale nie trzeba dużej siły. Co innego w przypadku OEMu. Przy nim naprawdę trzeba się wysilić, żeby go otworzyć.
Tak więc zagadka chyba mi się rozwiązała. Ciśnienie jakie powstawało w układzie było chyba na tyle duże, że bez problemu samoczynnie otwierało sobie termostat. Wiadomo, im wyższe obroty silnika, to pompa wody będzie dawała większe ciśnienie. Jak schodziłem do 80km/h to ciśnienie w układzie spadało i termostat się zamykał tak jak trzeba - temperatura powracała do normy.

Tak więc dla potomnych - jeśli będziecie wymieniać termostat to sprawdźcie, jaką siłą musicie zadziałać na termostat, żeby go otworzyć palcami. Jak pójdzie lekko, to nawet go nie bierzcie.
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
howard512
fanatyk nissana
Posty: 344
Rejestracja: 2014-10-28, 12:30
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: howard512 » 2014-10-29, 23:33

Ave original parts!
Wolę pchać Nissana niż jeździć golfem.

MY INSANE prezentejszyn

Awatar użytkownika
nats
nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: 2014-01-03, 16:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: nats » 2015-03-04, 20:48

W swoim zastosowałem termostat Gates TH04282G1 i mam te same jaja z niedogrzaniem przy zwiększaniu prędkości co Ty Janusz.
Tak więc potwierdzam, że szkoda czasu i pieniędzy na zamienniki termostatu. Teraz szukam oryginału.
Swoją drogą Janusz udało ci się zwrócić ten zamiennik do sklepu?

Awatar użytkownika
Wiooreck
fanatyk nissana
Posty: 1468
Rejestracja: 2010-05-19, 23:24
Lokalizacja: Łódź/Przysucha

Post autor: Wiooreck » 2015-03-04, 22:30

Hmm.. to dziwne, b ja już jeżdżę ze 3,5 roku na vernecie i jest w porządku.

Awatar użytkownika
nats
nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: 2014-01-03, 16:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: nats » 2015-03-04, 22:37

Wiooreck niemniej wygląda na to, że prawdopodobieństwo trafienia na padake jest o wiele większe. No chyba, że w przypadku silników innych niż SR20xxx jest zawsze ok :>
Ostatnio zmieniony 2015-03-05, 00:51 przez nats, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2015-03-05, 00:53

nats, niestety, ale nie oddałem, bo byłem tak zawalony robotą, że po prostu zapomniałem o tym........ Używka od SPOKOjnego działa bardzo ładnie.

Wpisz w googlu: "nieznajek nissan wyganów" i zamów u niego używkę :]

Przy okazji wpadłbyś na spota kiedyś :]
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

ODPOWIEDZ

Wróć do „Primera”