Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P10/W10] Zagotowane hamulce - rokowania

Moderatorzy: Ryba, Sajmooon, Zielkq, Maniek-ol

karol999
nowy na forum
Posty: 39
Rejestracja: 2010-05-13, 13:33
Lokalizacja: Szczecin

[P10/W10] Zagotowane hamulce - rokowania

Post autor: karol999 » 2010-07-26, 09:36

Podczas wojaży po górach - wstyd powiedzieć ;( - zagotowały mi się hamulce przednie. Wina bezsprzecznie była po mojej stronie :(

Otóż, po ostrym hamowaniu trwającym kilkanaście sekund z przednich hamulców zaczął wydobywć się dym i nieprzyjemny zapach. Natychmiast zatrzymałem auto i dałem mu ostygnąć. Po ponownym ruszeniu stwierdziłem, że skuteczność przednich hamulców zmalała, przy czym z zewnątrz nie było widać żadnych niepokojących objawów typu wyciek płynu, czy chrobotanie.

Pytanie do Was:
- czy klocki straciły nieodwracalnie swoje właściwości, czy też uległa uszkodzeniu tylko ich wierzchnia warstwa i jest szansa, że za parę kilometrów dotrą się?
- czy tarcze jeszcze będą nadawać się do użytku ?
- czy nie należałoby przekonserwować zaciski (wyjąć tłoczki z zacisków i wymienić reparaturkę)?

Będę wdzięczny za porady...
Pozdrowienia

kret
nowy na forum
Posty: 39
Rejestracja: 2009-12-12, 16:05
Lokalizacja: nibylandia

Post autor: kret » 2010-07-26, 11:01

Najprawdopodobniej zeszkliły ci się klocki delikatnie. Jeśli tarcze nie są zużyte mocno, nie biją to jest ok. Klocki dotrą się po kilku-kilkunastu kilometrach i będzie ok, miałem to samo tylko ze mi chodziło o to żeby specjalnie to zrobić i zobaczyć jak bardzo wtedy spada ich skuteczność.

karol999
nowy na forum
Posty: 39
Rejestracja: 2010-05-13, 13:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: karol999 » 2010-08-02, 10:57

Bardzo dziękuję za pocieszające porady :) Faktycznie, po 1000km skuteczność hamulców jakby wzrosła, a i przestało brzydko pachnieć po hamowaniu. Nadmiernego bicia tarcz także nie zauważyłem... Dla świętego spokoju wyjąłem klocki i całość przeczyściłem (przetarłem też klocki papierem ściernym - zapach przy tym był niemożliwy) i jestem dobrej myśli.

Jeszcze raz dzięki :)
Pozdrowienia

elektryk1978
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-10-21, 18:02
Lokalizacja: KONIN, WLKP

Post autor: elektryk1978 » 2010-10-21, 18:24

Witam.

Mam pytanie a zarazem prośbę o pomoc.
Posiadam P 10 dwa lata, zbyt dużych problemów z tym autem nie miałem.
Użytkuje to autko moja żona. około miesiąca wstecz urwały się dwie szpilki w przednim kole.
Wymieniłem wszystkie cztery szpilki. Strasznie piszczą tarcze i klocki. Na połowie tarczy pokazały się dziwne wcięcia, jakby była tarcz krzywa.

Pomóżcie bo nie mogę sobie z tym poradzić. :-( <beczy>

hary7
stały bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 2010-01-02, 00:03
Lokalizacja: Susz

Post autor: hary7 » 2010-10-22, 18:20

elektryk1978 najbardziej prawdopodobne jest to że jakiś kamyk uwiązł między klockiem a tarczą hamulcową. I to właśnie on tak rzeźbi tarczę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eksploatacja pojazdów - porady”