Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N15] Komputer pokladowy.

Moderator: sergiej

Popekx

[N15] Komputer pokladowy.

Post autor: Popekx » 2010-06-01, 16:58

Od razu mowie, ze zdubluje temat na nissanzone, ale moze tam sie znajda takie dinozaury (tu licze, ze tez), ze to pamietaja.

Znalazlem w szafie takie stare ustrojstwo, ktore kiedys bylo popularne na poczatku tego forum i w poprzedniku nissanzone.

Moj znajomy elektryk samochody zdecydowal sie podjac zadania wpiecia tego do mojej almery. Troche sie tego boje, bo w koncu to urzadzenie typu "home made", ktore dzialalo w innym aucie, ale w moim jednak nie (jeszcze).

I jestem teraz rozdarty, umowilem sie z nim na piatek, ma sprawdzic ogolnie urzadzenie, popoprawiac luty, ale ryzyko jest. W zwiazku z tym pytanko do ludzi, ktorzy z tego korzystaja, korzystali (jesli tacy sa), czy mieli jakies problemy z tym urzadzeniem, samochodem, juz po zainstalowaniu komputerka lub w jakims czasie po?

Czy macie jakies wskazowki, porady, moze instrukcje co do montazu?

I wreszcie podstawowe pytanie: mam sekwencyjna instalacje gazowa - bedzie to dzialac z gazem? Pomijam taka funkcje jak ilosc paliwa w baku, bo to wiadome, ale chodzi o pozostale elementy MENU?


Prosze o informacje, bo mam dwa dni na zastanowienie.

Dla przypomnienia, to ustrojstwo wyglada tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek - tak wyglada moje.

Prosze o porady.

lukasz_k
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-05-16, 11:59
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: lukasz_k » 2010-06-02, 20:16

Hej,

Z uwagi na to, że masz sekwencje gazu - to nie ma możliwości, żeby taki układ nie zadział w Twojej Almie. Tym bardziej, że bedzie to podłączał elektryk - i jeszcze piszesz, ze sprawdzi Ci (zimne) luty (wiec pewnie też potencjalnie miejsca zwarć, itp.).

Szczerze mowiać to nie znam tego układu (nie widziałem schematu) - bo kupiłem ii(dzieki pomocy osób z forum) zainstalowałem u siebie kompa z nestor-electronic - i wierze, że nie ma szans, nawet przy błednym podłaczeniu (niewłasciwe wyjścia z komputera wtrysku) - nie uszkodzisz samochodu... najwyżej bedzie pokazywał Ci jakies dziwne rzeczy - ale tak jak napisałes - elektryk bedzie to podłączał - wiec - bedzie dobrze:)

A problemów nie ma najmniejszych jesli tylko zachowasz podstawowe zasady BHP :)))).

Naprawde - sprawa jest warta zachodu:)

Pozdrawiam
lukasz

Popekx

Post autor: Popekx » 2010-06-04, 11:35

Dzieki kolego!
Prosze o usuniecie tego tematu, bo niechcacy zdublowalem, wczesniej przez gapiostwo nie odnalazlem ;)

[ Dodano: 2010-06-04, 21:54 ]
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1069200714 - ktos chetny?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”