Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N16] 2002 wyświetlacz lcd kilometrów. przerywa

Moderator: sergiej

dszywala
nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: 2012-03-29, 09:46
Lokalizacja: Kraków

[N16] 2002 wyświetlacz lcd kilometrów. przerywa

Post autor: dszywala » 2014-04-06, 21:39

Cześć :)

Mam problem z wyświetlaczem w mojej almerze. Od jakiegoś czasu lcd'ek w liczniku (od przebiegu/godziny) zaczął przerywać i stał się niewyraźny. Pomagało dociśnięcie szybki albo stuknięcie, niestety sposób ten przestał przynosić już rezultat.

Przeszukałem cały internet i wszystkie fora, znalazłem że przyczyną często są zimne luty. Wyciągnąłem licznik, zdjąłem tylna klapkę i poprawiłem luty zaznaczone na zdjęciu. Niestety efektu żadnego.. Obrazek
Czy wie ktoś czy jest szansa na naprawę tego? Szukać dalej zimnego lutu czy może przyczyną jest poprostu uszkodzony fizycznie wyświetlacz i nie ma szans na naprawę?

z góry dzięki za pomoc bo wkurza mnie to nieziemsko...

pozdrowienia

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2014-04-06, 21:51

Kiedyś próbowałem naprawić wyświetlacz LCD. Niestety, ale nie dało rady, choć nie mówię, że tego nie da się zrobić, bo się da. Problem jest w gumce, która łączy szkło z płytką PCB.
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

dszywala
nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: 2012-03-29, 09:46
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dszywala » 2014-04-06, 22:16

Chyba kumam, ale czy w przypadku N16 wyświetlacz jest na gumce? Bo rozumiem że mówisz o gumce przewodzącej?Niżej fotka wyświetlacza:
Obrazek
Wygląda że jest po prostu wlutowany w płytkę..
Ostatnio zmieniony 2014-04-06, 22:37 przez dszywala, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2014-04-06, 22:26

Dszywala dzięki za lepsze foto. Tak sobie myślę, że tu można byłoby się pokusić o kupno jakiś zegarów i podmianę samego wyświetlacza. Tu widzę, że jest nieco inaczej to zrobione :]

Zrób foto tych lutów, co to je popoprawiałeś.
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

dszywala
nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: 2012-03-29, 09:46
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dszywala » 2014-04-06, 22:33

Jutro będę walczył dalej, to zrobię fotkę. Tylko pytanie czy wlutowanie samego wyświetlacza z dawcy cokolwiek da jeżeli problem leży gdzie indziej.
Dzięki za odzew :)
Ostatnio zmieniony 2014-04-06, 22:37 przez dszywala, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2014-04-06, 22:40

Dszywala nie cytujemy całych postów - to wbrew regulaminowi :] Poprawiłem Twoje posty.

Wracając do tematu. Jeśli problem leży gdzie indziej, to wymiana wyświetlacza nic nie da. Jednak z tego co napisałeś - czyli puknięcie w wyświetlacz coś poprawiało to można mieć nadzieję, że jego wymiana coś da :] .

Zrób porządne fotki elektroniki - w możliwie dużej rozdzielczości i mi podeślij. Zarówno górę jak i dół.
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

dszywala
nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: 2012-03-29, 09:46
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dszywala » 2014-04-06, 22:48

Nie wiedziałem, dziękuję :)
Racja, logika :) Ale myślę że kupno licznika na dawcę to będzie ostateczność. Chociaż nie wykluczam tego, bo liczniki z anglików są tanie a wyświetlacz jako element wykonawczy odczyta to co jest zaprogramowane, mam rację?

Jutro zrobię fotki, dzięki :)

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2014-04-06, 22:53

Problem jest tej maści, że przebieg jest zapisany prawdopodobnie w zegarach (P11 mają przebieg zapisany w zegarach) i jeśli założysz zegary z angola to miał przebieg w milach i taki jak jest w zegarach. Tak więc najprawdopodobniej trzeba będzie przelutować wyświetlacz. Wyświetlacz wyświetli to, co powie mu procesor.
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

dszywala
nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: 2012-03-29, 09:46
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dszywala » 2014-04-06, 23:06

Czyli jest ok :) N16 przebieg ma również zapisany w epromie w zegarach, więc przekładka całego licznika odpada. Do tego liczniki EU to koszt około 150-200zł. A angole są nawet po 50zł. Z tym że licznik z angola mimo że w milach pewnie posiada taki sam wyświetlacz jak EU, więc tak jak piszesz przelutowanie samego lcd'ka powinno załatwić problem bo chip mu każe wyświetlić kilometry a nie mile :)

No nic, w razie czego gdyby się nie udało jakaś furtka już jest :) Jednak mam nadzieję na powodzenie naprawy. Te wyświetlacze często padają w nissanach z tych lat, więc naprawa była by pewniejsza.
Lecę do spania.
Dobranoc i pozdrowienia :)
Darek.

Edit:
Ciężka sprawa. Wszystkie luty w okolicach wyświetlacza sprawdzone i przelutowane. Rozbebeszyłem cały licznik, zdjąłem blat, wskazówki tak że została mi sama płytka z elektroniką, przejrzałem jeszcze raz poprawiłem dla pewności ale efektu niestety nie ma żadnego.. Możliwe że uszkodzony jest sam wyświetlacz lub jakiś rezystor w płytce?

Póki co sprawa więc nie wyjaśniona. Mam zamiar kupić licznik od anglika i przełożyć wyświetlacz, ale sam nie wiem czy jest sens.

pozdro

Darek.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”