[N15] Kolejny problem z odpalaniem

Moderator: sergiej

ODPOWIEDZ
Diseant
nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-01-13, 20:59
Lokalizacja: Bestwina
Kontakt:

[N15] Kolejny problem z odpalaniem

Post autor: Diseant » 2014-11-22, 08:06

Siemka.

Długo mnie nie było ale niestety musiałem powrócić heh :)

Otóż... Kilka miesięcy temu miałem wymieniany silnik, ze względu na to, iż „mechanik” stwierdził, że stary silnik jest strzelony, ale mniejsza o to. Silniczek działał na 3 garach, lecz ten problem został rozwiązany. Pojawił się kolejny.

Samochodzik jak dłużej postoi (z kilka godzin), odpala właściwie od strzału - przekręcam i jest. Natomiast gdy jest silnik ciepły, muszę go mielić, by zaskoczył. Sprawdzałem kody błędów, jak się to zaczęło pojawiać, lecz wyskakiwał 55, więc dałem sobie spokój. Ostatnio podczas jazdy zapaliła się kontrolka, co mnie zaskoczyło. Zaparkowałem, robię zworkę i co? Ten sam błąd co na poprzednim silniku, czyli 13 - czujnik temperatury! Myślałem, że mnie k......ca weźmie, sądząc po tym, iż najpewniej tamten silnik był dobry, tylko po prostu miał uszkodzone te same rzeczy co ten... No ale nic - człowiek uczy się na błędach a „mechanik” otrzyma sowitą opinię z mojej niewyparzonej gęby :)

Teraz tak. Myślę nad wymianą czujnika temperatury oraz listwy wtryskowej. Świece są czarne, więc pewnie te dwie rzeczy są przyczyną. Dodam, iż autko jeździ na gazie, ale to chyba bez różnicy (i tak odpalam na benzynie i robię rundkę: 2 tankowania na gazie, 3 tankowanie na benzynie). Odkręcam korek od oleju i czuję benzynę - to samo z wydechu czuć benzynę.

Jeżeli się mylę to proszę o sugestię. Jeżeli mam rację i ktoś miał identyczny problem - niech napisze swoje relacje :D

Pozdr.

--UPDATE--

Dodam, iż benzynki żre jak szalony (za 100,- zrobię ze 120 km, na gazie - 80,- zrobię z 250 :D ). Najpewniej - tak mi się wydaje - komputer źle dobiera mieszankę ze względu na błędy w odczycie temperatury silnika albo coś jest popieprzone głębiej.

gargi12
nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: 2013-02-27, 17:08
Lokalizacja: radom

Re: Kolejny problem z odpalaniem

Post autor: gargi12 » 2014-11-22, 16:29

jak masz instalke z mikserem ti będzie palił wachę jak smok tak samo miałem robi się zwężka w przepustnicy i komputer źle odczytuje i pewnie przelewa i z tąd te problemy
Ostatnio zmieniony 2014-11-22, 17:30 przez gargi12, łącznie zmieniany 1 raz.

Diseant
nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-01-13, 20:59
Lokalizacja: Bestwina
Kontakt:

Post autor: Diseant » 2014-11-29, 11:40

Może jest to przyczyna, choć podczas, gdy instalacja LPG nie działała (wywalony komputer a właściwie zalany - mniejsza o to) - silnik chodził tak samo, więc nie wiem czy to jest właśnie problem przez mikser.

[ Dodano: 2014-12-01, 04:40 ]
Teraz mam pewnosc 99,9%, Iz to czujniki :)

Mamy mrozna aure. Przrkrecam kluczyk, robie zworke I kod 55. Wiec albo strzelony komputer albo czujniki :)

Jak jest zimno to od strzalu lapie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”