Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N15] Stuki - chrobotanie, Skrzynia biegów lub ukł. Przenies

Moderatorzy: Seba WWA, sergiej

Awatar użytkownika
marans
nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-12-26, 12:33
Lokalizacja: Bydgoszcz

[N15] Stuki - chrobotanie, Skrzynia biegów lub ukł. Przenies

Post autor: marans » 2011-10-16, 20:55

W mojej Almerce 97r zaczęło mi coś chrobotać z przodu po lewej stronie jakby pod pedałami. Na początku myślałem że to coś ze skrzynią bo w momencie wrzucania 2 biegu i zwolnienia sprzęgła zaczynało stukać - chrobotać ale później na 3 i 4 przy dość spokojnej jeździe też chrobotało. Co najdziwniejsze na równej drodze bez dziur. Przy wyższych prędkościach już nie dało się usłyszeć. Dużo osób pisze o łożysku oporowym jednak nie jestem aż tak do końca pewien czy to to. Na moję bardziej podchodziło by to pod elementy przeniesienia napędu. Pytanie czy przeguby hałasują tylko przy skręconych kołach czy również w takim jak mój przypadku? Dodam że zawieszenie mam w najlepszym porządku. Dźwięk jest taki jak przy wyrobionych np. łącznikach stabilizatorów. Nierównomierne stuki lub jak kto woli chrobotanie jakby zęby przegubów. Proszę o sugestie i pomoc. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
alfabox
fanatyk nissana
Posty: 1023
Rejestracja: 2009-12-04, 23:42
Lokalizacja: Bydgoszcz-Kapy
Kontakt:

Post autor: alfabox » 2011-10-17, 18:13

marans, sprawdź przegub wewnętrzny półosi,bo nie chcę krakać że to mechanizm różnicowy :-|
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
marans
nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-12-26, 12:33
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: marans » 2011-10-17, 21:28

Witam
Byłem dzisiaj u mechanika, jednak nie potrafił jednoznacznie powiedzieć co to może być aczkolwiek również zasugerował przegub wewnętrzny. Najgorsze jest to że nie od razu kiedy jadę zaczyna to hałasować i właśnie gdy byłem u mechanika była błoga cisza co mnie wkurzyło, no trochę zaczęło stukać ale nie tak jak bym chciał żeby on to usłyszał. Ujawnia się to po przejechaniu dłuższego dystansu kiedy wszystko jakby to ująć "rozrusza się". Może zna ktoś w Bydgoszczy sensownego fachmana? Pozdrawiam

tomek1317
nowy na forum
Posty: 34
Rejestracja: 2011-01-04, 12:29
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: tomek1317 » 2011-10-23, 20:36

ja mam tak samo, juz jezdze tak 3-4 tys. Byłem u trzech mechaników w Olsztynie i u dwóch nie mogłem pokazać o co chodzi bo była cisza. Przy skręcaniu mam taki objaw że coś stuka. Wymienione oba przeguby zewnętrzne i wyjeli mi półośkę sprawdzili przegub wewnętrzny i mówią że jest ok. A przy skręcaniu (najczęściej w lewą stronę) stuka przy dodawaniu gazu- musi być to bieg wyższy niż jedynka i skręcenie kół. Nie mam zielonego pojęcia co to może być, myślę że może sprzęgło. W ubiegłym roku wymieniona została skrzynia +sprzęgło. Na 99% to jest coś z układem przeniesienia napędu, ale co ??

Awatar użytkownika
BaSsGrU
fanatyk nissana
Posty: 1359
Rejestracja: 2010-04-19, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BaSsGrU » 2011-10-24, 17:31

może poducha od skrzyni ?
Dark Shadow

tomek1317
nowy na forum
Posty: 34
Rejestracja: 2011-01-04, 12:29
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: tomek1317 » 2011-10-24, 21:12

gdzie tego szukać i jak to zdiagnozować żeby na 100% stwierdzić że to jest włąśnie to ??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Almera”