Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N16] Wspomaganie

Moderatorzy: Seba WWA, sergiej

Awatar użytkownika
borrego
nowy na forum
Posty: 35
Rejestracja: 2010-01-11, 10:19
Lokalizacja: Sz-ca

[N16] Wspomaganie

Post autor: borrego » 2010-01-11, 10:25

Witam. Mam problem z wspomaganiem kierownicy w mojej Almerce N16 . Tzn problem polega na tym ze przy starcie silnika (zimny) okropnie piszczy po złapaniu temperatury jest ok kierwonic chodzi płynnie tylko przy maksymalnym skręcie popiskuje? Czytalem o wymianie płynu byc moze starcił juz swoje własciwosci ale z drugiej strony jest on czerwony taki jak ma byc . Mechanik mówi ze to pompa ze łożysko padło i sie rozleci za 2 dni... ??? prosze o pomoc !!! Pozdrawiam

Mas
fanatyk nissana
Posty: 890
Rejestracja: 2009-12-09, 08:44
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Wspomaganie

Post autor: Mas » 2010-01-11, 11:25

borrego pisze:Witam. Mam problem z wspomaganiem kierownicy w mojej Almerce N16 . Tzn problem polega na tym ze przy starcie silnika (zimny) okropnie piszczy po złapaniu temperatury jest ok kierwonic chodzi płynnie tylko przy maksymalnym skręcie popiskuje? Czytalem o wymianie płynu byc moze starcił juz swoje własciwosci ale z drugiej strony jest on czerwony taki jak ma byc . Mechanik mówi ze to pompa ze łożysko padło i sie rozleci za 2 dni... ??? prosze o pomoc !!! Pozdrawiam
A to jakiś zaufany mechanik?
Przy maksymalnym skręcie jest największe obciążenie.
W pierwszej kolejności sprawdziłbym stan paska klinowego i jego naciąg - to najczęstsza przyczyna pisków.
Płyn możesz profilaktycznie wymienić (ale to nie od tego piszczy).
Pozdr

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2010-01-11, 11:31

borrego jak nie piszczy po nagrzaniu i plyn nie ucieka to Twój mechanik Cie chce naciagnąć. U mnie tez tak bylo ale podciagnalem pasek i jest cisza

Awatar użytkownika
borrego
nowy na forum
Posty: 35
Rejestracja: 2010-01-11, 10:19
Lokalizacja: Sz-ca

Wspomaganie

Post autor: borrego » 2010-01-11, 13:06

Ale nie wiem czy to dobry objaw jak przy zimnym silniku blokuje kierownice tzn nie chodzi ona płynnie jak powinna. A mechanik jak mechanik u mnie nie wiem czy uczciwego znajde.Pasek niby naciagniety i ze w dobrym stanie nie trzeba zmieniac. A skoro jak sie nagrzeje układ i chodzi płynnie to raczej nie pompa?! Płyn jak piszecie nie od niego piszczy to o co chodzi? :-?

Awatar użytkownika
Ambro
fanatyk nissana
Posty: 357
Rejestracja: 2009-12-09, 20:27
Lokalizacja: Płock

Post autor: Ambro » 2010-01-23, 11:59

U mnie też układ wspomagania "piszczał" na zimnym silniku a na ciepłym było wszystko OK.
Powodem była niewystarczająca ilość płynu - jedna z opasek była poluźniona i się płyn wydostawał :-(
No ale u mnie nie było żadnego blokowania kierownicy więc to może być poważniejsza usterka niż niedokręcona opaska na wężu.

Awatar użytkownika
borrego
nowy na forum
Posty: 35
Rejestracja: 2010-01-11, 10:19
Lokalizacja: Sz-ca

Wspomaganie

Post autor: borrego » 2010-01-23, 17:08

Powodem tego blokowania piszczenia i całej reszty była uszkodzona pompa wody . Gdyż razem ze wspomaganiem maja wspólny pasek blokowało koło od pompy wodnej to i wspomaganie się kraczyło. Żaden z wszechwiedzących mechaników nie miał pojęcia dopiero mój ojciec to zauważył.Pozdrawiam
Obrazek

日産自動車株式会社

19pietruch81
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-02-22, 16:52
Lokalizacja: JÓZEFIN

Post autor: 19pietruch81 » 2010-02-23, 17:05

ja tez to mialem wymienilem paski i mam spokuj a co do mechanikow to mialem taka sama sytulacje z klima piszczala jak dluzej pochodzila apan fachowiec stwierdzil ze to pompa iwycenil to na 4000tys wymienilem pasek i wszystko ok... :-D

Kicaj
nowy na forum
Posty: 13
Rejestracja: 2011-10-08, 17:12
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kicaj » 2011-12-05, 08:29

ja mam natomiast taki problem ze na zimnym koła jak by mi przeskakuja i sie blokuja i wspomaganie pracuje zdecydowanie głośniej. co to moze byc?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Almera”