Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Wymiana/wyjęcie mcphersona Primera P10

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
pabloalvaro
nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 2012-02-19, 12:09
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Wymiana/wyjęcie mcphersona Primera P10

Post autor: pabloalvaro » 2012-08-27, 20:38

Witam ;) zacznę od tego że z okolicy górnego mocowania amortyzatora (obok półki z głośnikami ) dochodzi głuche trzaskanie . Spr całe zawieszenie jest ok jedynie tam mi coś stuka na 99% nie ma gumy pomiędzy sprężyną a kielichem . Napotkałem problem przy próbie wyjęcia całego macphersona a mianowicie wężyk płynu hamulcowego . Jak bezpiecznie odłączyć wężyk od amortyzatora ? Gdzie dostanę gumę lub coś co ją zastąpi ?
Jeżeli każdy pomysł wydaję Ci się idealny , dopij wódkę i idź spać .

Awatar użytkownika
Ryba
fanatyk nissana
Posty: 2862
Rejestracja: 2009-12-13, 09:18
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Ryba » 2012-08-27, 21:01

Wąż od płynu hamulcowego jest zamontowany do macphersona w uchwycie. Aby wyjąć bezpiecznie wąż należy wybić młotkiem lub wysunąć szarpnięciem blaszkę która zabezpiecza i jednocześnie mocuje wąż. Oczyść miejsce w którym zamontowany jest wąż p. hamulcowego a wymontuj taką oto blaszkę:

Obrazek

Awatar użytkownika
pabloalvaro
nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 2012-02-19, 12:09
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: pabloalvaro » 2012-08-27, 21:07

Coś takiego widziałem więc idziemy w dobrym kierunku ;) a co możesz powiedzieć na temat tej gumy szukam po necie i są tylko na przód ...
Jeżeli każdy pomysł wydaję Ci się idealny , dopij wódkę i idź spać .

nice-wawa
fanatyk nissana
Posty: 948
Rejestracja: 2009-12-09, 08:33
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: nice-wawa » 2012-08-27, 21:20

Musisz zaopatrzyć się w ściągacz sprężyn żeby wymienić tuleje i odbój w amortyzatorze . Bo dopiero po rozebraniu można stwierdzić czy gumy są jeszcze ok .
jeśliś głupi to milcz niech pomyślę że mędrzec

Awatar użytkownika
pabloalvaro
nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 2012-02-19, 12:09
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: pabloalvaro » 2012-08-28, 13:28

Ściągacze posiadam możesz podesłać link albo jakoś naprowadzić na gumy i odboje żebym wiedział czego szukać . A tej gumy z tego co mówił poprzedni właściciel to wg nie ma bo niby nie mógł jej dostać podczas wymiany amortyzatorów i sprężyn .
Jeżeli każdy pomysł wydaję Ci się idealny , dopij wódkę i idź spać .

Awatar użytkownika
Ryba
fanatyk nissana
Posty: 2862
Rejestracja: 2009-12-13, 09:18
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Ryba » 2012-08-30, 23:47

bzdura .... proszę poniżej link http://allegro.pl/oslony-odboje-tyl-kpl ... 48927.html

Pierwsza lepsza aukcja :)

Awatar użytkownika
pabloalvaro
nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 2012-02-19, 12:09
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: pabloalvaro » 2012-08-31, 13:33

Takie coś już przeglądałem właśnie tyle że z mojej rozmowy wynikło bardziej że brakuje mi czegoś takiego tyle że na tył :

http://allegro.pl/nissan-primera-p10-gu ... 54390.html

[ Dodano: 2012-09-18, 18:08 ]
Udało sie dziś wyjąć mcpersona . Nie obyło sie bez niespodzianek . Pomiędzy sprężyną a poduszką nie było żadnej "gumy" czyli metal mól stukać o metal . Ciekawsze jest to że poduszka nie chce zejść z amortyzatora :-| . Nie wiem co z tym zrobić . Wydaję mi się że zatarła się tulejka która znajduję się wewnątrz poduszki . Nie mogę wydostać jej w żaden sposób a widzę że poduszka ma lekki luz pod nią .( Tulejka znajduję się u samej góry amortyzatora pod śrubą ) . Amortyzatory KAYABA zakładane przez poprzedniego właściciela .

Jakie macie pomysły ?
Pozdrawiam

[ Dodano: 2012-09-18, 20:14 ]
Właśnie wróciłem od auta . Pomysł był taki skoro tulejki zdjąć nie mogę a co za tym idzie nie zdjąłem poduszki dobiłem tulejkę do poduszki tak mocno jak się tylko dało by zlikwidować luz który najprawdopodobniej powodował stuki . Jutro kupie nowy łącznik stabilizatora i powiem jaki efekt czy czeka mnie wymiana amorków i poduszki co jest sporym kosztem :| czy może wszystko się uspokoi :evil:

Nie uznajcie tego za spam ale potomnym może się przydać
Jeżeli każdy pomysł wydaję Ci się idealny , dopij wódkę i idź spać .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”