Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11/WP11] Dziwne zachowanie zawieszenie tylnego.

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
Puchacz
fanatyk nissana
Posty: 395
Rejestracja: 2009-12-09, 22:41
Lokalizacja: Morąg

[P11/WP11] Dziwne zachowanie zawieszenie tylnego.

Post autor: Puchacz » 2016-03-22, 21:19

witam,

Jakiś czas temu zdobyłem od kolegi z forum sprężyny które rzekomo miały być eibach -40 mm. Z czasem w środek wskoczyły bilstein b6 sport żółte. Jak składałem wszytko do kupy sprężyna dosyć dziwnie dopasowała się do amora bo wyglądałoby to jakby amor był za długi.
sprężyny praktycznie nie było potrzeby ściskać i to mnie zadziwiło. po dłuższym namyśle postanowiłem ze tak włożę i ciężar auta po prostu bd powodował ze sprężyna nie wypadnie z poduszki. Tak też było do niedawna.

Kiedy załaduje 2 osoby do tyłu to na dołach i nierównościach drogi wydaje odgłos jakby amory składały się zupełnie na dołach. jest takie puste buu. a do tego jak jadę wolno po dziurach to coś strasznie skrzypi wydaje mi się ze to poduszki, które są nowe - obie.

Pojeździłem po kanałach i stacjach diagnostycznych i jeden z nich wysunął teorie ze amor jest za długi.

Co o tym sadzicie ?
pozdrawiam.
Adam
P11 GT Top Sport
P11 GT
P10 2.0 Invitation
P11 1.6 SLX

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2016-03-22, 21:28

Puchacz, może tak być - brak amortyzacji i cały tyłek zamiast opierać się na sprężynie, opiera się tylko na amorze. Podmień na próbę sprężyny na OEM.

U Zielkq jak zakładaliśmy H&R to sprężynę musieliśmy ściągnąć.
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
Puchacz
fanatyk nissana
Posty: 395
Rejestracja: 2009-12-09, 22:41
Lokalizacja: Morąg

Post autor: Puchacz » 2016-03-31, 13:12

janusz, dziś wpadłem na pomysł aby wyjąc amor i zanieść go do jakiegoś tokarza który górna część gwintu by przedłużył w dół i może to by rozwiązało problem z za długim amorem ?
robił coś ktoś takiego ? ma to racje bytu ?
P11 GT Top Sport
P11 GT
P10 2.0 Invitation
P11 1.6 SLX

foo
fanatyk nissana
Posty: 1783
Rejestracja: 2009-12-09, 13:46
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: foo » 2016-03-31, 14:19

Tłoczysko amora to zostawcie w spokoju, poduszką się zajmijcie jak już coś, by jej środek wywindować do góry. Miło przy okazji mieć choć rok "wytrzymki" zaliczony, taki przedmiot na polibudzie ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”