Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[MICRA] K11 Dailycar

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon, janusz, Zielkq

bzyku
nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: 2014-10-24, 20:44
Lokalizacja: Częstochowa

[MICRA] K11 Dailycar

Post autor: bzyku » 2014-10-27, 23:30

Witam! Micrę nabyłem zupełnie przypadkowo w czwartek, ale w okazyjnej cenie :D Jednak moja historia z tym samochodem jest znacznie dłuższa...
Obrazek
W 1999 roku Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie zakupił nową Micrę do Nauki Jazdy. Instruktorem w tej szkole jest mój ojciec, więc już za dzieciaka nią byłem wożony :D Micra nieprzerwanie służyła do szkolenia nowych kierowców aż do roku obecnego. W wakacje szkoła dostała nowy samochód. Micrę najpierw kupił drugi instruktor od szkoły za całe 600 zł. Ogarnął w niej zawieszenie i hamulce oraz parę innych rzeczy. Do tej pory moim daily był poczciwy Maluch, na weekendy mam Trabanta (jestem miłośnikiem starych samochodów :D) Po prawie 4 latach użytkowania Malucha na codzień, zacząłem rozglądać się za nowym daily. Podczas luźnej rozmowy znajomy instruktor zaproponował mi, ową Micrę za 1000 zł! Na następy dzień była już moja :D Mimo dużego przebiegu i faktu, że jest po Nauce Jazdy mechanicznie auto jest na prawdę doinwestowane i zadbane, z resztą blacharsko i wizualnie też jest bardzo dobrze! :)
Mam do niej sentyment, najpierw ojciec przyjeżdżał nią odbierać mnie z podstawówki, a parę lat później sam się uczyłem na niej jeździć :D
Dobra, teraz kilka danych :D :

Model: Nissan Micra K11
Rok produkcji: 1999
Silnik: 1.0 16v
Przebieg: 245 tys.
Zawieszenie: póki co seria :)
Car audio: Jakieś stare radio, co samo się przestawia :D
Plany:
W pierwszej kolejności muszę pomalować lewy przedni i prawy tylny błotnik. Zaczęło już coś tam wychodzić i znajomy, od którego ją kupiłem oczyścił to i potraktował jakimś wytrawiaczem. Jest też niewielki purchel pod klamką lewych tylnych drzwi.

Trzeba zrobić polerkę, lakier jest trochę zmęczony, są też ślady po oklejeniach.

Następnie pranie całego środka, przez który przewinęło się naprawdę dużo ludzi, ale poza wytartą kierownicą jest zadbane, na fotelach od zawsze gościły pokrowce :)

Szukam też jakiś fajnych niedrogich alu 13 do niej (BBS MAHLE, albo coś w podobnym stylu)

Chcę zrobić porządek pod maską i pomalować pokrywę na czerwono z srebrnymi napisami :D

Do zamontowania mam radio Kenwooda ze zmieniarką i jakieś głośniczki ;)

W przyszłości chciałbym też ją obniżyć, między innymi po to zawitałem na forum :D

Generalnie auto ma służyć na codzień, więc większych modów i fajerwerków nie będzie ;)

Mam tylko dwa zdjęcia w dniu zakupu, niebawem ogarnę coś więcej:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
BaSsGrU
fanatyk nissana
Posty: 1359
Rejestracja: 2010-04-19, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BaSsGrU » 2014-10-28, 06:58

Zapowiada się micra w moim ulubionym stylu :)
Dark Shadow

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2014-10-28, 07:34

Fajne auto. I te czarne zderzaki zdradzają polski salon :D

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2014-10-28, 07:50

Hm... Muszę zadać pytanie: czy masz pedały po dwóch stronach dalej? :D
Ale działaj, działaj z nią, niech służy dzielnie przez kolejne kilometry.

Pozdrawiam
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Awatar użytkownika
Andrzej.
fanatyk nissana
Posty: 738
Rejestracja: 2012-10-19, 08:51
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Andrzej. » 2014-10-28, 08:19

Witam :-D

Micra fajna, zrób to co trzeba i będzie git :-) co do pedałów to też jestem ciekaw... bezawaryjnosci życzę.
Audi A4 B6 '01 automat
VW Polo 6n '98 automat - sold
Nissan Sunny n14 '95 automat - sold
Zestaw CB :arrow: Teddy ASC + AT 71 &
Johnny II ASC + Omega Sirio 27 // Alan 38 <okok>

Mariusz.b86
fanatyk nissana
Posty: 726
Rejestracja: 2009-12-12, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mariusz.b86 » 2014-10-28, 21:37

Micra z spora historia. Jeśli będziesz szukał info o obniżeniu to troszkę informacji jest w moim temacie albo pisz na pw ;-). Warto zabezpieczyć tez progi, najłatwiej dostać się rozbierając plastiki ;P

bzyku
nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: 2014-10-24, 20:44
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: bzyku » 2015-01-12, 22:20

Mała aktualizacja :D Micra sprawuje się bardzo dobrze, pali 6-6,5l/100km, zrobiłem nią już ponad 4tys km. Pierwszą usterką był napinacz paska pompy wody - wymieniłem łożysko i paski. Potem miałem przygodę z krawężnikiem, gdzie zgiął mi się Panhard. Na szczęście belka i geometria nie ucierpiała, ale Panharda przydałoby się wymienić (póki co wyprostowałem ten zgięty). A przedwczoraj rozsypał się łącznik stabilizatora przedniego, okazało się, że ktoś wcześniej je dorabiał, więc wymieniłem obie strony (TRW - 20 zł szuka :D).

Wrzucam krótki filmik jak to jeździ (aż sam jestem pełen podziwu, że się tak odmuliła, pamiętam ją jeszcze na "eLce" i wtedy to tak nie chodziło fajnie)
https://www.youtube.com/watch?v=KaJpau2d1eI

Na wiosnę planuje gruntowne czyszczenie środka, komory, detalingi z zewnątrz. Lewy próg do wymiany i muszę poprawić błotniki, które malowałem (moje pierwsze malowanie pistoletem więc nie wyszło najlepiej, ale najważniejsze, że zabezpieczone przed zimą, której nie ma :lol: ). Zakupiłem też epokowe felgi Turbo S, wypiaskowane czekają na roztoczenie otworu i malowanie (takie jak na zdjęciu poniżej) :D
Obrazek

Aaa i jakby ktoś coś widział, coś słyszał, chciałbym założyć do niej halogeny przeciwmgłowe, takie pół okrągłe - chętnie kupię! ;)
Obrazek

Mariusz.b86
fanatyk nissana
Posty: 726
Rejestracja: 2009-12-12, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mariusz.b86 » 2015-01-12, 23:44

Do montażu halogenów przednich oprócz samych lamp będziesz potrzebował włącznik w tym modelu znajdował on się w włączniku kierunkowskazu w pokrętle włócznika tylnego halogenu i przekaźnik. Jak byś zdecydował się na montaż to służę rada bo sam to przerabiałem u siebie, mam nawet na zbyciu ten włącznik, przekaźników mam tez sporo ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaprezentuj Swoje Nismo”