Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[ 100NX] [B13] Fo_Owooz - 100NX GTI by foster

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon, janusz, Zielkq

Awatar użytkownika
dextus
wiem o czym pisze
Posty: 72
Rejestracja: 2012-02-28, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dextus » 2012-03-02, 11:36

No i elegancko :D Widzę że temat rozpórek wypalił, oby jeszcze przód wyszedł po Twojej myśli i będzie git :D
Piotrek

Awatar użytkownika
Marcinek
stały bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 2010-11-05, 16:55
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Marcinek » 2012-03-02, 18:37

po raz kolejny powtórzę, uwielbiam Twoje profi podejście do każdego tematu. Ogarniaj dalej a napewno siędogadamy ;) też mam zamiar iść w Twoje ślady,czyli śrubka po śrubce :lol: :mrgreen: :evil: 8-)
Mało się zarabia żyje się jak hrabia 8)
100NX SR20DE + Garrett t25 -->180KM,273NM

Awatar użytkownika
Hahkuh
fanatyk nissana
Posty: 2020
Rejestracja: 2010-05-03, 22:18
Lokalizacja: Olsztyn / Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: Hahkuh » 2012-03-02, 19:37

...ale foto story!!!! :shock:
Seta dostanie wypass blink-blink gadżety - nic tylko pozazdrościć! :D

Pozdrawiam!
-=MY GREEN HORNET=-
______

...nie golę klaty - nie znam się na tym...

"Zwykle nie pijam na trzeźwo..."

foo
fanatyk nissana
Posty: 1783
Rejestracja: 2009-12-09, 13:46
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: foo » 2012-03-04, 16:47

Dzięki pany za dobre słowo :)
Quattro pisze:Foster, Ty mnie przerażasz :E
Nie bój się, bo ja sam w strachu ;-)

@Marcinek
:mrgreen: i słusznie! Zapraszam jak coś ten tego potrzeba :)

@dextus
Ciągnął się jakiś czas, ale w pełni jestem zadowolony z efektu, jak na pierwszy total custom.

Efekt wczorajszych zmagań z rozpórkami. Trzeba jedynie wymyślić kolor dla nich i gotowe. Wrażeń po zarzuceniu na auto nie będę opisywał szczegółowo, efekt na plus jest bezdyskusyjny, to trzeba poczuć. Dodam tylko, że seta ziomusia, jadąca za mną, przy mniej więcej tej samej prędkości - oczywiście ~przepisowej ;) ratowała się po zakrętach drugim pasem :evil:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Temat kolejnych rozpórek (P10/P11/N15) będzie jak najbardziej kontynuowany, tylko zastanawiam się jeszcze w którym dziale, by nie robić off-top'a u siebie w temacie :)

Jau!

Awatar użytkownika
Marcinek
stały bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 2010-11-05, 16:55
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Marcinek » 2012-03-04, 19:29

ogarnij kolor czarno pomarańczowy i biore w ciemno obie :D:D hehe pzdri gratki
Mało się zarabia żyje się jak hrabia 8)
100NX SR20DE + Garrett t25 -->180KM,273NM

foo
fanatyk nissana
Posty: 1783
Rejestracja: 2009-12-09, 13:46
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: foo » 2012-03-04, 19:51

A żebyś wiedział, że przeszło mi to przez myśl :D Właśnie jestem po przeglądnięciu palety ral'a i coś oczojebnego mnie kusi. Zobaczymy, póki co to nanoszę drobne korekty na flansze i z kumpelą artystką siądziemy do poprawki nazwijmy to linii nieistotnych technicznie, tak by to miało też jakiś kształt.

Awatar użytkownika
rz
fanatyk nissana
Posty: 1476
Rejestracja: 2009-12-10, 01:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: rz » 2012-03-04, 23:18

oczojebny zielony widziałem na Nismo i dawało to rade =)

Awatar użytkownika
Quattro
fanatyk nissana
Posty: 446
Rejestracja: 2009-12-09, 12:26
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Quattro » 2012-03-07, 01:56

Ja bym się pisał na przednią do N14 :)

Awatar użytkownika
Marcinek
stały bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 2010-11-05, 16:55
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Marcinek » 2012-03-07, 06:46

oczojebny pomarańcz albo czarny :D pzdr
Mało się zarabia żyje się jak hrabia 8)
100NX SR20DE + Garrett t25 -->180KM,273NM

Awatar użytkownika
Quattro
fanatyk nissana
Posty: 446
Rejestracja: 2009-12-09, 12:26
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Quattro » 2012-03-08, 10:00

Przy tym wozie oczojebny kolor to wiocha.

Ja bym poszedł w klasykę. Chrom albo czerwień. Ewentualnie biel lub czerń a w ostateczności niebieski. Żadne pomarańcze, zielenie czy róże ;) Nie przy tak chromowym podejściu do auta :)


BTW. kiedy zajmiesz się pokrywą? Wygląda tak ubogo przy reszcie :)

Awatar użytkownika
Marcinek
stały bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 2010-11-05, 16:55
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Marcinek » 2012-03-08, 13:42

właśnie chrom mi tu nie pasuje totalnie
Mało się zarabia żyje się jak hrabia 8)
100NX SR20DE + Garrett t25 -->180KM,273NM

Awatar użytkownika
Seboo991
fanatyk nissana
Posty: 861
Rejestracja: 2011-01-30, 21:18
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Seboo991 » 2012-03-08, 21:44

Chrom ! :P
Szacuneczek za prace, czas i $ władowane w autko :)
~~->Usługi Transportowe<-~~
Wysyłka paczek już od 20.00zł na terenie całego kraju :) Zagadaj do mnie na PW bądź pod numer telefonu 0-666-039-376:) pozdrawiam!!
Tico turbo soooooon :D

foo
fanatyk nissana
Posty: 1783
Rejestracja: 2009-12-09, 13:46
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: foo » 2012-03-22, 11:34

Dzięki panowie za dobre słowo, bo to motywuje :)

Chrom zawsze jest ok, nie ma bardziej szlachetnej powierzchni dla samochodu jak ten sposób zabezpieczania "detali", jego minus to $$$ i czas na wbicie się w jakiś termin realizacji. Tak, czy siak, będzie to opcja, a pierwsze prototypy w promocyjnej cenie w zasadzie już pojechały.

Sprawy potoczyły się tak, oszlifowana, podkład i czarny mat. Później same flansze pomalowałem niebieskim motipem do zacisków (był pod ręką) i bateria aparatu padła tak, że foty niet. Tak, czy siak, miks kolorów czarny mat + połysk niebieski to nie tędy droga.

Obrazek

Kolor czerwony matowy, wg. firmy Daan Braven czy jakiejś takiej wygląda tak :D Korek spraya przecudny, czerwień piękna żrąca, a w opakowaniu, trudno to nazwać choć zbliżonym do czerwonego :D

Obrazek
Obrazek

I ostatni eksperyment z kolorem:

Obrazek
Obrazek

To tyle, tytułem zabaw z kolorami.

Samo zuuuo odebrane :evil: i wyszły lepiej niż przypuszczałem. Wyszedłem z założenia, że skoro nic do tych aut nie ma, to dlaczego Nissanowcy nie mogą mieć czegoś przy okazji z charakterem.

Obrazek

Taaaadaaa, finalne wersje gotowe! W sobotę spot z montażem u mnie na garage, a rozpóreczki będą jeździć po Krakowie w czerwonym 100NX GTI. Kto następny?

Obrazek
Obrazek

Podziękowania dla Chochlika, który wymiarował tył w Sunny N14. Po wstępnej analizie dostarczonych informacji i fot (na totalnie idealnej budzie nie skalanej ręką blachmanów i rdzą - gratulacje kolego, gratulacje rodzyna!) doszedłem do wniosku, że Sunny 3d wymaga dużo bliższego zaznajomienia i dedykowanej flanszy mijającej aż 3 mocowania boczków bagażnika. Zupełnie inna bajka jak w 100NX, ale zrobi się, cierpliwości Pany. :D

Awatar użytkownika
Chochlik
doświadczony forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-11-03, 22:04
Lokalizacja: Sieraków / Berlin

Post autor: Chochlik » 2012-03-22, 20:53

foo pisze:dedykowanej flanszy mijającej aż 3 mocowania boczków bagażnika
No właśnie też chciałbym się dowiedzieć o co kaman bo tylko te wewnętrzne mocowanie jest wykorzystane, w te dwa zewnętrzne nic nie jest wkręcone :-|

Obrazek

Także jakby ktoś wiedział "po co skośnookie to dołożyły" ma u mnie piwo 8-)

A i jak tam wypadły pomiary ori tyłu do całej reszty pomiarów przez kolegów z robionymi kielichami?
Jeśli niebo zwali nam się na głowy, będziemy łapać skowronki!

foo
fanatyk nissana
Posty: 1783
Rejestracja: 2009-12-09, 13:46
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: foo » 2012-03-22, 21:00

Na ile znam n14, to Pulsary miały inne kanapy i prawdopodobnie to jest bonus po nich. Swoją drogą to baaaardzo fajnie wygląda wnętrze z takimi siedzeniami :)

Awatar użytkownika
Chochlik
doświadczony forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-11-03, 22:04
Lokalizacja: Sieraków / Berlin

Post autor: Chochlik » 2012-03-22, 21:23

Masz na myśli taką tylną kanapę ??
Obrazek

Robi robotę!
Jeśli niebo zwali nam się na głowy, będziemy łapać skowronki!

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2012-03-22, 21:53

foo, gratulacje .. za wyniki roboty nad furą .. :)
co do uchwytów .. to w N14 leżą na nich boczki przy tylnej półce.. :)
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

foo
fanatyk nissana
Posty: 1783
Rejestracja: 2009-12-09, 13:46
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: foo » 2012-04-21, 12:27

scubzik pisze:foo, gratulacje .. za wyniki roboty nad furą .. :)
Dzięki, dzięki staram się na spokojnie w miarę dokładnie ogarniać.

Oki, to mały up, bo temat gdzieś spadł ;)

Mając kilka godzin luźnych zwaliłem nakładki progowe, by zobaczyć co tam się dzieje i zając się tym na poważnie. Podchodziłem bardzo sceptycznie, ale jak to się mówi, lepiej się miło zaskoczyć niż gorzko rozczarować :D. Można by rzec, jest pro.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Foowooz opukany śrubokrętem cm za cm, no 4 maks 5 wstaweczek się zapowiada, no udał się skurczybyk yeabanny zdrów :) Kto się bał ten trąba ;P

Totalnie okazyjnie (w rozliczeniu za impulsator pod digitala) zakupione jamex'y od kolegi Marian z sąsiedniego forum:

Obrazek

Do tego dojdą najtańsze jakie znajdę gazówki i na miasto wystarczy. Jak już tam gdzieś pisałem, skoro za 3 lata nie było czasu/okazji wybrać się na tor, pakowanie w zawieszenie wszystkiego na full wypasie, mija się z celem. Dojdą jeszcze rozpórki wewnętrzne oraz pod sanki i wystarczy. Będzie mało, to się zmieni :lol:

W sumie nie wiem, gdzie to przypiąć, ale jak na ociupinką manufakturę, to wieści megaszybko się rozchodzą, jeszcze w sobotę, w dzień święcenia wymiarowałem Mazdę 323F z Mazdaspeed grupy Łódzkiej, chłopak był w odwiedzinach u rodzinki i zadzwonił, czy faktycznie z tego Tarnowa jestem, bo jest na miejscu, a ma dość chińskiego shitu, a słyszał, że itd. itp. Dla mnie osobiście, no miazga po całości, no totalpozytiwa sytuacja :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gadżety oznaczone ;) , a tubka wzmaka uprzednio potraktowana fluorescencją, zdemontowałem pozostałości po halogenach, oraz obadałem jak tam ładnie upchnąć CAI.

Obrazek

i demolki ciąg dalszy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Małymi kroczkami do przodu, co znajdę chwilkę to azymut garage i ogień :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wszelkie lampiony rozebrane i wypucowane z zewnątrz i wewnątrz, a kierunki dodatkowo spoleruje na połysk.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdr!

>> edit <<

Chwilę uwagi poświęciłem wiązce świateł. Ceramiczne wtyki H4 to kiedyś tam wcześniej założyłem, ale nie było czasu by to wszystko ładnie ogarnąć w peszlu, wywalić co starsze taśmy i tejpem opasać na nowo.

Obrazek
Obrazek

Spolerowane i poskładane :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Shadows
fanatyk nissana
Posty: 1239
Rejestracja: 2011-02-27, 09:37
Lokalizacja: Krk

Post autor: Shadows » 2012-04-21, 12:34

Jak jabym chcial miec czas i miejsce zeby sobie dlubac tak przy samochodzie :(
Szacun za to ze utrzymujesz NX w takiej formie
Obrazek

Awatar użytkownika
rz
fanatyk nissana
Posty: 1476
Rejestracja: 2009-12-10, 01:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: rz » 2012-04-21, 12:52

To jest jeden z lepiej utrzymanych NX w PL =) mnóstwo czasu, pieniędzy i serca. Od foo to się Nissanowcy mogą uczyć =)

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2064
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: majchrzok » 2012-04-21, 13:28

fajna różnica po polerce kierunków! gratki foo! dawaj znać na bieżąco co tam z blachą się dzieje ;-)

foo
fanatyk nissana
Posty: 1783
Rejestracja: 2009-12-09, 13:46
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: foo » 2012-05-01, 15:18

Shadows pisze:Jak jabym chcial miec czas i miejsce zeby sobie dlubac tak przy samochodzie :(
Szacun za to ze utrzymujesz NX w takiej formie
Chcieć to móc, choćby z jakimś kumplem na spółę wziąć miejscówkę - mniej pić i kasa się znajdzie ;)

@rz
:D
majchrzok pisze:fajna różnica po polerce kierunków! gratki foo! dawaj znać na bieżąco co tam z blachą się dzieje ;-)
Dokładnie, niby mała rzecz, a kopara opada. Blacha terminuje ;)


Ciąg dalszy takich różnych :D tym razem pozazdrościłem black'ów młodszym almerom i przeniosłem pomysł na grunt nudnych do bólu lamp przednich 100NX'a, których de facto nie ma na co zamienić, nawet na nowe zamienniki hehehehe, a gdzie do tuningowych... taaaaakie niszowe wozidło faaak ;).

Przy okazji uszczelniłem lampy słusznym kleidłem, wszelkiej maści mocowania nasmarowałem, dinksy regulacji rozbujałem, silniczki zreanimowałem, ramki metalowe z uszczelką odnowione itd. itp...

Ori vs blackstajla by foster

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zabawy od groma, ale gotowe... chyba pierwsze blacki w 100NX na świecie ;P

Obrazek

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2064
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: majchrzok » 2012-05-01, 15:40

fajne:D jeszcze jak by dało się zrobić głatkie szkło to by dopiero był efekt :-o :mrgreen:

Awatar użytkownika
BeNeK
fanatyk nissana
Posty: 776
Rejestracja: 2011-10-02, 11:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: BeNeK » 2012-05-01, 16:23

foo, pewnie ludzie zechcą przysłać do Ciebie swoje setkowe lampy na taki mod :D Nie ukrywam że jestem jedną z takich osób , bo bardzo mi się podobają te lampy !

A setka to wiadomo , gniecie jaja i urywa suty :mrgreen:
Obrazek

SPRZEDAM Dwu Tłoczkowe Big Break Kit'y do b13/n14/n15 . Więcej info PW

Awatar użytkownika
podj
fanatyk nissana
Posty: 290
Rejestracja: 2010-01-02, 22:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: podj » 2012-05-01, 20:23

Foo czarne lamy siedzą już u mnie od ponad roku. Przez ten czas zrobiłem już kilka kompletów które poszły w świat. fakt faktem ,że takie lampy pasują do prawie każdego koloru sety. Dobry mod. Lampy od środka tez malowałeś ??
Obrazek
Dodam jeszcze,że fotografowanie takich lamp z lampą lub ze światłem zabija efekt przyciemnienia.
majchrzok pisze:fajne:D jeszcze jak by dało się zrobić głatkie szkło to by dopiero był efekt :-o :mrgreen:
Próbowałem takie coś zrobić jednak to zabija efekt przyciemnienia. Załamania światła które tworzą szkła powodują ,że lampy wydają się być przyciemnione obojętnie z którego kąta patrzymy.

foo
fanatyk nissana
Posty: 1783
Rejestracja: 2009-12-09, 13:46
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: foo » 2012-05-01, 21:15

majchrzok pisze:fajne:D jeszcze jak by dało się zrobić głatkie szkło to by dopiero był efekt :-o :mrgreen:
Gładkie szkło to nie problem, problem leży w naturze odbłyśnika. Przy gładkim szkle, taka jak seryjna konstrukcja nie ma prawa bytu, a przynajmniej tak na szybko oglądając go to wielka parkingowa lampa by się zrobiła z niego. Trzeba by pomyśleć nad adaptacją soczewki, tudzież zdecydowanie mniejszego i węższego leja, ew. podziału na dwa. No tak czy siak, mi aż tak się nie chce tym zajmować.
BeNeK pisze:foo, pewnie ludzie zechcą przysłać do Ciebie swoje setkowe lampy na taki mod :D Nie ukrywam że jestem jedną z takich osób , bo bardzo mi się podobają te lampy !
Nie widzę problemu, kwestia dogadania kwoty. Wersja pro - zalecana każdej setce przez moją skromną osobę - z regeneracją odbłyśników i standard, same black'i :). Z założenia i w opcji standard to prosty mod i każdy we własnym zakresie może go zrobić, wymaga jedynie wiadra cierpliwości i uwagi by czegoś nie urwać, tudzież rozbić.
podj pisze:Foo czarne lamy siedzą już u mnie od ponad roku. Przez ten czas zrobiłem już kilka kompletów które poszły w świat.
Cóż, widocznie przeszły bez echa i mnie to wystarczy ;) a szkoda, bo pewnie rok temu bym to zapodał. Tak, z wnękami obudowy lampy.

Wahałem się, jeszcze nad krawędziami leju odbłyśnika, ale stwierdziłem, że czegoś mi będzie brakować patrząc na nie.
podj pisze:Dodam jeszcze,że fotografowanie takich lamp z lampą lub ze światłem zabija efekt przyciemnienia.
Eeeee, nie jest tak źle, tylko kontrast robi się duży, a jak tylko można, staram się foty robić bez dopalania :)

Fota z flashem:
Obrazek

Awatar użytkownika
podj
fanatyk nissana
Posty: 290
Rejestracja: 2010-01-02, 22:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: podj » 2012-05-02, 13:43

Dobrze modzisz więc może masz jakiś sensowny pomysł na tylne lampy a`la US ? Chętnie zgapię.

foo
fanatyk nissana
Posty: 1783
Rejestracja: 2009-12-09, 13:46
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: foo » 2012-05-02, 13:55

Do tylnych jeszcze nie doszedłem podczas demolki, ale można się wspólnie zastanowić jak je popsuć ;)
A o co kaman z wersją na USDM? Wujek google na szybko nic mi nie odpowiedział oprócz kilku marnej jakości fot.

Awatar użytkownika
podj
fanatyk nissana
Posty: 290
Rejestracja: 2010-01-02, 22:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: podj » 2012-05-02, 14:30

Chodzi o coś takiego :
Lampy usdm
a tu masz takie lampy na sprzedaż:
NX2000 rear lamp

foo
fanatyk nissana
Posty: 1783
Rejestracja: 2009-12-09, 13:46
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: foo » 2012-05-30, 22:49

@podj
Tak, szczerze, to nie mam zdania na te tylne lampiony z usa. Ani ładniejsze, ani brzydsze. Tyle, że bardziej prądożerne. Jedyne co mi się rzuciło w oczy tak przy okazji, to to, że 100NX to idento globalny wóz z zewnątrz, czy to Japonia, czy USA, czy stary kontynent, różni się tylko obrysówkami i czy lampka w lampce świeci lub nie ;) tak doskonałe auto :evil:

To mały up. Listwy to zuuuuuo. Co zabawy z demontażem by nie uszkodzić to moje, a co zabawy by usunąć taśmę z nich to drugie moje, a co zabawy by też ją z drzwi i karoserii ściągnąć - to trzecie moje xD Na szczęście to już za mną...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Demolka zderzaka, nobel temu kto wymyślił te wszystkie hokeje i łączniki... :middlef:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

i coś co od zakupu denerwowało mnie, usunięcie po poprzedniku pseudo przyciemnienia.

Obrazek

Oki, w sumie demolkę foowooza uważam za zakończoną. Po zerwaniu wykładziny, oczom ukazała mi się dziewicza podłoga, żadnych wstawek nie wymaga, wszystko fabryka w naprawdę przepięknym stanie. Jedyne miejsce gdzie poświęcę chwilkę na odczyszczenie to tam gdzie się tupta najwięcej :D Oprócz odkurzenia, odtłuszczenia i odmalowania nie ma czego tam szukać. Na koniec dnia i porządków w garage z plastików/mocowań/śrubeczków i innej maści tałatajstwa zagościła maleńka, średnicy tylnej szyby pizzunia...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Zaprezentuj Swoje Nismo”